fbpx

Smysl života

smysl života

Když se zamyslím nad tím, jaký je hlavní smysl života, vzpomenu si, jak jsem často hledal uspokojivou odpověď. Jenže, abych byl schopen se k nějaké takové odpovědi dopracovat, potřebuji příklad, který mi to umožní.

Co je smyslem života třeba stromu? Zdravě růst v úrodné půdě, kde je dost živin, vláhy a slunce. Jen tak je schopen každý rok otevřít pupeny svého nového listí, rozkvést a nabídnout zdarma svůj pyl včelám, které tímto posunou jeho vývoj zase dál – o další letokruh.

Úplně jednoduchá věc, nad kterou by se snad nikdo nepozastavil, protože to všichni vidíme stále dokola se opakovat. „No a co, jako?“

Jaký smysl života je ten náš? To vnímáme každý z nás nějak. Stačí se ale ponořit do prapůvodu vlastního bytí. Ale má to háček. Protože jsme přijali systémový způsob žití. Naše pocity nemusí být ve shodě s tím, co musíme žít. Nejste tady sami za sebe, ale ve skutečnosti tvoříte zástupce života někoho jiného. Nevěříte?

Podívejte se, jak každý den letíte opylovat květy firmy, pro kterou pracujete. Firma se pak chlubí plody a hlavně zisky, na kterých máte zásluhu, ale nepatří vám. Čím se můžete pak pochlubit vy? Že vám ten malý příděl peněz, co přistane na vašem účtu, sotva stačí, když vám z něho opakovaně ukrajují? Tady se smysl života obrací proti vám, místo abyste se radovali za každý výsledek své práce a zažívali pohodu i klidné nervy.

Co je tou pointou?

To, že máte po tvrdé a náročné práci klid, ještě neznamená, že máte skutečnou svobodu. Vždyť ráno zazvoní budík znova a dobře připravený program vám naplánuje tu největší část života.  To je názorný příklad toho, proč se zastaví váš další rozvoj. Když se rozvíjí firma, neznamená to automaticky, že i váš posun směřuje k lepšímu. Toužíte po větší svobodě, více času a lepším výsledku? Následujte e-book zdarma. Naučte se sami DOSAHOVAT.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Moje zdraví – můj život

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..