fbpx

Být neustále on-line

být stále on-line

Myslím, že dobře chápu, proč lidi mají potřebu být neustále on-line. Že hlavní prioritou je hledět do displaye chytrého telefonu nebo tabletu i na křižovatkách s velkým provozem. I proč, když se lidi sejdou, nekomunikují spolu ústně, ale řeší vše přes virtuální spojení. Vzhledem k tomu, že v ostatní dobu se cítí a v podstatě jsou řízeni každodenními povinnostmi i potřebou nějak se finančně zahojit.

Je to jediný úlet do virtuálního pocitu svobodného vládce nad vším, co na displayi hledá. Bohužel, ve většině případů to je pouze ve stylu koukání po krajině za jízdy, třeba vlakem. Pokud jedete trasu, kde jste dlouho nebyli, registrujete změny v krajině. Buď jsou jen stromy vyšší, či polámané od vichrů a nebo tam vyrostlo několik nových stavení.

Ale to je vlastně všechno, co jste tímto on-line načítáním z okna vlaku zjistili. Nic víc. Ten vlak jede pořád dál a jediné, co víte je, že jede (snad) vaším směrem. Avšak ovlivnit ho nemůžete, jedině zatáhnutím za záchrannou brzdu.

Ovlivnění

Jak moc jste schopni tímto způsobem vyřešit svůj problém, který vás trápí? Co je pak tou záchrannou brzdou, která zastaví běh událostí na nějakém místě? Kam se to rozjede a jakou rychlostí po uvolnění té brzdy? Bude to znamenat další ovlivňování vašeho života, nebo se dočkáte toho, že vy jste tím, kdo teď ovlivňuje rychlost i směr všeho kolem vás?

Touha žít svobodně

Ve skutečnosti je každý systémově řízen a ovládán. Kdy má být v práci, jak dlouho a kolik musí odevzdat z výdělku. Pak obraný, jako včelí úl, se snaží o nové doplnění, jenomže … . Koloběh se znova opakuje. A tak se myšlenkově zavírá do displaye ve volných chvílích a zase kouká, jak se krajina mění a co je kde nového.

Jenomže být neustále on-line znamená udělat něco navíc. Zamyslete se, jestli vás tento způsob úniku někam strhává a jestli vám tento život ještě opravdu vyhovuje. Ale pokud očekáváte, že někdo za vás udělá zázrak, odměna bude zase patřit jenom cizím. Odměňte se tím, co zjistíte v e-booku zdarma.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

3 druhy zdraví v harmonii baví

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..