fbpx

Jako činná sopka

Toužíte žít nebo pracovat?

Ta největší skupina lidí na světě žije stylem – teď to nejde, až po práci (jestli budu mít – čas / ještě sílu něco dělat). Může se stát, že vás během pracovní náplně dne něco vyčerpá tak, že jste rádi za načerpání nových sil v klidu a pokoji.

Často takto ale vypadá každodenní práce s plným nasazením a plnou odpovědností. Někdy bouchnou saze a může to mít sílu jako činná sopka. Chcete vědět, co mi to připomíná? Vzpomínám si na jednu událost v mém zaměstnání. Jde o skutečný příběh ze života, který může být vzorem pro cokoli.

Jednou se stalo

… , že se ucpala kanalizace a nebylo možné používat záchody. Co čert nevymyslí. Nadřízeným to bylo dlouho jedno. Vždyť ten pracující póvl si zaslouží trochu podusit. „My, elita, jsme tady někdo.“

Po určité době přijela firma se zařízením, kterému se jednoduše říká „krtek“. Stroj pracoval, hadice se odmotávala dál a dál. Ani nevím, co se během té činnosti všechno dělo na toaletách, ale to, co po firmě zůstalo v jejích prostorách, by vyděsilo kdekoho.

Očistu chytila uklízečka, která zaskakovala za tu, která měla zrovna dovolenou. Musela se na to připravit do druhého dne. Náš mistr jí uložil úklid toalet. Myslím, že se dokážete vcítit do situace i nálady té uklízečky. Přišlo to naráz, jako výbuch sopky. „Proč já se tady musím hrabat v těch výkalech? Jako kdybych toho tady měla málo na uklízení!“

Srovnání

Mockrát se k takovému extrému může přirovnat práce, kterou máte zrovna přidělenou vykonat. Nechuť, až odpor a energie s náladou jsou na nule, nebo dokonce v mínusu. Je tohle to, co jste hledali a toužili dělat?

Můžete se hájit tím, že je to poctivá práce, kterou někdo musí dělat. Ano, souhlasím. Ale vaše sny si tím nesplníte. Vaše problémy můžou růst nebo jen pozvolna ubývat. Váš čas neposunete zpátky, ale uplyne další, v tom samém scénáři. Nenajdete nikdy uspokojení v tom, kde musíte povinně být.

Takhle se odevzdává i čas někomu, kdo si díky vaší dřině může plnit vlastní sny a mít lepší dovolenou. Vy jste ti dole. Ale nemusíte tam zůstat. Vyplaťte svým novým postojem touhu žít svobodně a po svém.

Uchopte správně význam slov – jenom se obětovat pro druhé a nebo investovat do sebe pro svůj úspěch. Začněte s e-bookem zdarma a postupujte podle svých možností dál pomocí dalších nabídek, které už ale mají svojí cenu. Dokažte, že máte taky větší cenu.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Moje zdraví – můj život

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..