fbpx

Jste hrdí na to, co děláte?

Sami tomu dáváte souhlas.

Možná se nemůžete dočkat pátku po šichtě a jste zoufalí, když se zase blíží pondělí. O víkendu jste svými pány a žijete, nebo tvoříte všechno, pěkně po svém, bez příkazů jiných. Cítíte klid a pohodu. Uvolníte nervy a relaxujete.

Jenomže víkend je krátký a odpočinek vystřídá zase stres, shon, úzkost i nebezpečí. A tak to jde pořád dokola. Má to svou jasnou, i když mnoha očím utajenou příčinu. Už byla naznačena výše.

Nikdo nemá rád, když má nad sebou dozor a bič. Jenže zaměstnání tohle v podstatě představuje. Běžně říkáte, že se nenecháte vodit za ručičku. A co je potom dozor a bič? „Teď ti dovolenou nedám!“ > „Na vyšší plat zapomeň!“ > „Naděláte si povinně několik dní, jako rezervní volno.“ A tak podobně.

Běžně teď můžete dělat práci mimo svůj učební obor. Stačí jen zaškolení kdekoho, aniž by k tomu byl a pak se mu stojí za zadkem a psychicky bičuje k vyššímu výkonu.

Je dost divné, že ve svém volnu víte, co dělat, ale na vydělávání peněz potřebujete nad sebou pevnou ruku. V tomhle případě je to k zamyšlení. Jak můžete být hrdí na činnost, kde vás všelijak trestají a snižuje se vaše hodnota osobnosti?

Jak uniknout

Jistě jste už někdy hráli Šachy a znáte aspoň zběžně pravidla hry. Je to dobrý příklad pro vysvětlení. Jste zaměstnaní na více místech, třeba kvůli dluhům? Tak jste obklíčeni na šachovnici z více stran a jen těžko se můžete pohnout z místa.

Ale jak už to bývá, i ve vašem případě ještě hrajete s více figurkami, které představují třeba jinou možnost, nějak posunout hru. Jestlipak si vzpomenete, co se stane, když dokážete přejít na druhou stranu šachového pole? Ta figurka, ať je jakákoliv, získává najednou vyšší moc. Dostáváte šanci výrazně změnit průběh hry a možnost dojít i k vítězství.

Vaším úkolem je rozpoznat, co taková figurka představuje. Vzpomínáte? Jste v šachu z několika stran. Přesto jste jinou cestou nebezpečí vyřadili a dokázali obhájit svůj stav. Naučte se strategicky postupovat a překonávat bezmoc. Budujte tajně ve svém volnu přípravu na nečekaný manévr a dostaňte se neohroženě na druhý konec šachového pole.

Pak můžete svou nabytou mocí shazovat břemena ze svých beder. Jak začít strategicky myslet a nenechat se jen zapřáhnout a naložit, aby vás potom někde odstavili? S tím vám pomůže tento e-book zdarma: „10 zaměření na váš nový re-start“.

Teď je váš čas zasáhnout, abyste mohli říct, že jste hrdí na to, co děláte, případně, co jste schopní překonat a kam dojít.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli na sociálních sítích.