fbpx

Mistři v (ne)rovnováze

Mistři v (ne)rovnováze

Snadno si představíme třeba provazolezce nebo cvičitelku na kladině. Jak úspěšně provede své číslo do konce. Ale už si neumíme představit, kolik hodin bylo stráveno nad úsilím nešlápnout vedle, aby se stali úspěšnými mistry v (ne)rovnováze.

Takhle se o tom snadno píše, nic tím neriskuji. Maximálně negativní kritiku chronických oponentů. Nicméně pro smysl tohoto článku se musím trochu zamyslet nad zákulisím toho všeho.

Pomocná tyč a zábradlí

Každý první krok vyžaduje podpěru k získání jistoty a tím i následující pokus o pokrok. K tomu slouží pomocná rovnovážná tyč nebo zábradlí. Až po čase se tyto pomůcky odstraní a tím se zahájí nová meta dosažení záměru. Co se týká akrobatických kousků na provazu nebo kladině, tady dosažením dokonalosti další vývoj končí. Tedy, pokud nechcete začít trénovat nové číslo. Ale dokonalost cviků se udržuje stálým opakováním.

Balancování nad …

I když je řeč o provazolezci nebo cvičení na kladině, znamená to absolvování toho konkrétního výkonu v nějaké výšce. A už se dostáváme k tomu, co chci říct v tomto článku. Stejně tak balancování nad finanční propastí představuje být nad nějakou hloubkou. Většinou je to hazard na hraně propasti a v mnoha ohledech přinucený, ale také setrvalý.

Je v tom zakódovaná jakási povinnost zůstat v této pozici i nadále s přesvědčením o důležitosti a správnosti. Jste zadlužení, unavení a stále zaměstnaní? Zkuste se zamyslet, kdo z toho má ten největší prospěch, vyrovnaný, dni plné pohody a konečný zisk. Ale vám zůstanete udržovaná pozice, kde jsou mistři v (ne)rovnováze. Ve smyslu zřeknutí se vlastního úspěchu. Necháte to tak? Najděte rovnováhu a dojděte do vámi vybraného cíle, který začne plnit vaše dávno odstavené sny na někdy snad. Udělejte něco velkého pro sebe a začněte stáhnutím si e-booku zdarma.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Moje zdraví – můj život

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..