fbpx

Odevzdávání nebo investování

Odevzdávání nebo investování

Způsob myšlení můžeme rozdělit na dva hlavní druhy: odevzdávání nebo investování.

Odevzdávání nás nutí vše odevzdat, až můžeme přijít o všechno.

Jako příklad mohu uvést vytváření stále nových dluhů. Je v tom pocit snadno získaného množství peněz? Jistě že ano, ale když omámení rychlými penězi opadne, ta kocovina a následky jsou o to tragičtější.

To neustálé počítání každé koruny, limitující možnosti výběru v rozhodování, co ještě mohu a na co už nedosáhnu. A tak se začíná rozjíždět velký maraton: z práce rovnou domu, moc neutrácet, jen to nejnutnější pro základní přežití. Při nerozpoznání příčin, proč se tak děje, nám maraton zpřísňuje pravidla. Namísto z práce domů jdeme ještě do jiné práce a sotva se stihneme vyspat a nabrat sílu do nového dne. Tady odevzdáváme své úsilí a čas na úkor ještě nějakého slušného přežití. Jenomže o tom celý náš život není.

Rodina se začíná bouřit, že doma znáte jen postel a ani nevnímáte, jak vaše děti rostou, co už umí. A také, jak vnímají příchod dospívání, když sledují chování svých rodičů. Tato odevzdanost má za následek, při její prohlubování, rozpad rodiny, ztrátu střechy nad hlavou a možná i zaměstnání. Doufám, že nechávat to dojít tak daleko nebo ještě dál, už si umí představit každý po svém, co může následovat. Dostal jsem lekci také.

Investování nám nabízí možnost něco dát, abychom mohli získat zpět.

Například učení může být velkou investicí do budoucna, jestliže se učíme to podstatné, co zlepší stav v naší budoucnosti. Naproti odevzdání celého sebe samého, je zde rozdíl v tom, že vnímáme okolí jinýma očima. Očima těch, kdo uviděli příležitost dosáhnout výsledku, který nám ten nápad, či vize nabízí. Neustálým přemýšlením, co a jak dělat, nám dodává sílu s tou vizí pracovat, upravovat, zdokonalovat a překonávat případné vzniklé překážky. Hlavně takové, co nás naučí se z nich poučit a najít správné řešení. To je časová investice, která dále pokračuje, jako pokročilá fáze investování v podobě výdajů nutných pro realizaci a uvedení do provozu. Tohle má za cíl vybudování a tvoření nového zisku a následné návratnosti investic.

Shrnutí

Máte sklony spíš k odevzdávání nebo investování? Pokud jste učeni odevzdávat, dali jste svolení obětovat se a stát se nástrojem pro tvorbu cizího zisku. Vám zbývá jen pracovat. Z toho plyne poučení, že ti, kdo říkají, že máte myslet na druhé, ve skutečnosti tím míní, že jim vše máte odevzdat. Tento způsob myšlení říká, chci trvale sloužit.

Jste-li však učeni k investování, dostali jste možnost tříbit schopnosti podnikatelů, kteří ovládají zákony peněz a pracují s nimi k vlastnímu prospěchu. Tak se investice mění na návratové zisky. Z toho plyne poučení, že ten, kdo říká, že máte myslet na svou budoucnost, ve skutečnosti míní, aby vám také něco zůstalo. Nejdříve udržovali vlastní kondici a budovali vzdělání, které vám pomůže určit, kdy je ta věc nebo zamýšlený krok aktivem a kdy pasivem. Tento způsob myšlení nabádá najít správnou cestu, jak využívat všechny dostupné nástroje, které pracují pro váš profit. Připravte se vyřešit hlavní překážky nejprve s e-bookem zdarma. Jak bezpečné je dávat jiným dostatečný prostor k těžbě z vašeho úsilí?


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Moje zdraví – můj život

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..