fbpx

Útěk od reality?

Někomu stačí své problémy léčit alkoholem, nebo použitím jiné, silnější návykové látky. Pokud tím nalézá správnou odpověď, musí to být velice úspěšný člověk. Ale pokud ne, pak si musí položit zásadní otázku. Kde se ocitá po návratu do skutečného života?

Možná máte podobný pocit chvilkového opojení štěstím, ale potom se většinou dostaví prázdno. Žádná vzpomínka, co jste dělali, jak široký chodník vám byl ještě málo, jak jste se vůbec dostali domů, atd.

Když nemáte zachycenou ani jednu myšlenku, čím omluvíte skutečnost, která vám ten útěk od reality doslova našeptává? Ano, zase utíkat a schovat se někam, taková ta dětská hra: „Jsem v domečku a nikdo na mě nemůže.“ Vážně ne? Může se stát, že ani na tento útěk jednou nezbude místo. Nebude, kde přečkat a ani peníze na další opakování nezbudou. Potom i taková ztráta únikového pole může udělat ještě větší průšvih. K čemu je potom takový útěk od reality dobrý?

Návrat do reality

Nic se nezměnilo a všechno zůstalo tak, jak se od toho uteklo. Najednou vidíte vážnost problému, který nezmizel, ale možná ještě víc roste. Kde hledat záchranu? Přece v realitě. I ve skutečném životě existují pohádkové bytosti. Například drak Dluh a jeho hlad. Ale udatný rytíř s flaškou, už skoro dopitou, ho asi nepřemůže. I když má zrovna nebezpečně vypadající výraz a postoj.

Ten skutečný boj je v tom, že problém si uvědomíme a začneme mu škodit na jeho síle. Vědomě a se stejnou radostí, jakou předvádí on nám. Cílem je přece vzít si zpět, co nám bere. Toho můžeme dosáhnout jedině s bystrou myslí a správnou výzbrojí. Dosáhněte na ní i vy. Jaká bude vaše nová cesta ve spojení s krutou realitou? To můžete zjistit s e-bookem zdarma.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

3 druhy zdraví v harmonii baví

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..