fbpx

Vědec jak poleno

vědec jako poleno

Taková kritická věta zazní při nesčetné příležitosti, když nejsme zrovna nadšení výsledkem nebo výkonem, toho kterého jedince. Nakonec, když někdo na něco nového přijde, ale sdělí to neomaleně, může taky uslyšet větu, že to je vědec jak poleno.

Chtěl bych toho využít k zamyšlení při pohledu na skutečnost jinýma očima. Protože, jak by řekl klasik, objevil se nám tady takový nešvar. Systém a snaha dosáhnout čehokoliv nejlevněji, většinu lidí naučil umět od všeho něco. Když se něco dělá poprvé, tak se shání, co nejvíce dostupných informací a pak se zkouší experimentovat. Někdy to jde hladce a někdy je to taková detektivka, nebo věda.

Princip a postoj

Sami jste určitě měli několik příležitostí objevovat neznámé. Ať je to třeba jen jiná trasa do cíle, přes nové stavební možnosti, až po vydání se do úplně neznámé oblasti, než jste zvyklí. Každý vědec chce znát odpovědi na otázky. Těm ostatním stačí být jen nějakou součástí za jakoukoliv cenu. Je to o principu a postoji. Někdo se začne zajímat a stane se z něj specialista a odborník. Ti ostatní budou, jako zlomená větev unášená proudem řeky snášet bouřlivé koryto, nebo třeba dovolí stát se špalkem, na kterém se seká klestí na podpal.

Ten vydrží hodně úderů sekyrou. Z hlediska lidského povahového nastavení, v průběhu času, je to velmi nedůstojné. Ale právě tohle se může stát osudným, když už, podle názoru někoho, doslouží. Stanou se z nich polena k přiložení na oheň. Spálí se s tím i jejich užitečnost.

Když ale přitom nedosáhli důchodového věku, nebo stavu, nastane situace, kdy se stanou zase takovými vědci. … a nebo jen těmi poleny? V tomto případě si vyberte raději stát se vědcem. Zjistěte víc s e-bookem zdarma.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Moje zdraví – můj život

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..