fbpx

Zaujmout postoj

Když se k něčemu chystáme, zaujímáme k tomu patřičně zaujmout postoj. Co to v podstatě je? Způsob postavení se ke správnému vykonání určitého výkonu a dosažení očekávaného výsledku.

To znamená, že někdo se nechá unášet proudem a je mu úplně jedno, kde a jak skončí. Zatímco jiný si uvědomí vážnost toho, co může nastat v budoucnu a začne se zajímat, jak takovým předpovědím předejít. To je také impulsem, jak si svou budoucnost zlepšit, nebo aspoň uchovat.

Malý příklad:

Představte si, že jedete neznámo kam, prostě jen tak sedíte a bezmyšlenkovitě koukáte po kraji. Najednou se ozve: „Konečná, vystupovat!“ Jaký pocit v první chvíli vás přepadne? Pokud to je někde, kde jste ještě nebyli, možná jste nevystoupili včas na správné zastávce, asi ty myšlenky budou takové:

  • Kam jsem se to dostal?
  • Tak, a co teď?

I tento příklad směřování někam je poučením pro nové rozhodování, kdy si dávat lepší pozor. Takové důsledky nastavení podmínek jsou i v zaměstnání k dalšímu zamyšlení se nad způsobem svého žití. To naznačuje, že i společenské postavení znamenalo nejdříve zaujmout nějaký postoj, aby se tak mohlo skutečně stát.

Že k tomu potřebujete protekci?

Tak s tím nesouhlasím. Protekce má svým způsobem nějakou vázanou hodnotu. Ale když se znelíbíte, … domyslete to. Pokud máte vázanou hodnotu jen u někoho, pak v dalších očích nemusíte mít žádnou hodnotu. Představte si, jaký potom budete chtít zaujmout postoj.

Jakou hodnotu vidíte sami pro sebe? Například stát jako sloup a cítit se hodnotný, jen když na vás pověsí ceduli s výstrahou. To nejsou nejlepší schopnosti, že? Probuďte své vnitřní schopnosti s e-bookem zdarma.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

3 druhy zdraví v harmonii baví

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..