fbpx

Život po skluzavce dolů a po stupíncích vzhůru

život po skluzavce dolů a po stupíncích vzhůru

Jsem si vědom toho, že ne všichni budou souhlasit se vším, co je zde napsáno. Ale tohle je můj životní příběh a kdo už není trvale nastaven na navyklé dostávání, dosáhne něčeho, čemu se dá říct vzhled. Tehdy z toho sevření všemi kolem se může otevřít cesta k vysvobození.

A to je mým cílem, aby každý, kdo se rozhodne vidět věci z té druhé strany, je mohl sledovat nejen zespoda, ale i z vrchu. Mít nadhled i rozhled a uvidět najednou to, co není jinak viditelné, pochopitelné nebo dosažitelné.

Moje cesta tak nabrala nový směr a nové možnosti i příležitosti se objevují tam, kde není zničená brázda, jako po utíkajícím splašeném stádu bizonů. Přeji Vám, abyste našli tu svou cestu, která Vás povede tam, kam opravdu toužíte dojít, ne jen slepě tvořit úspěch druhých.

Život není program, ale dobrovolná volba.

Získal jsem velmi cennou zkušenost. Díky nepovedenému osmiletému manželství jsem se dostal do dluhové pasti. Manželka chvíli pracovala doma na živnost, ale bylo to jen opojení penězi, které moc nebyly. Prostě špatné rozhodnutí.

Takže jsem celou rodinu živil sám ze zaměstnání, coby zámečník. Ale nároky rostly a já jsem byl tak hloupý a šel si půjčit. Samozřejmě s rychlými penězi na účtu, rostla chuť mít vyšší nároky. A byl problém na světě.
Najednou peníze došly, protože splátky pokryly veškerou hotovost a já jsem začal být ten špatný. Následoval rozvod, já se ještě chvíli potácel s financemi na jídlo. Samozřejmě se u soudu řešil jen rozvod.

Moje poznámka o spoluvině ve jmění společných manželů byla přehlížena. Teď už exmanželka uvedla při rozvodu, že čeká další dítě s jiným. Posléze se vzali, to mi pomohlo oprostit se ze zákonné povinnosti podporovat příživnictví.

Inspirován mnoha případy přede mnou, vyřídil jsem si osobní bankrot. To mě trochu nechalo vyžít. První rok, druhý rok a já splácel, obeznámen s podmínkami, bezchybně. Dostával jsem jen to samé minimum, jako kterýkoliv jiný měsíc v roce, tak i třináctý plat byl strháván. Uronil jsem pár slz. Jenomže, život není program, ale dobrovolná volba.

Jiskřička na obzoru.

Další rok přešel a já jsem se dozvěděl, že s určitostí splatím bankrot dřív. Co to znamenalo pro mě? Obrovská motivace. To spásné uvědomění, že díky pravidelným splátkám stržených z výplaty zaplatím celý dluh bez nějakého procentního prominutí. To mě postavilo zpříma a začal jsem vidět cestu vydlážděnou ke konci insolvence. Já nebudu, ani dlužit, ani vděčný za prominutí části dluhu.

Už je to za mnou a já se nechci trápit a litovat se. Prostě se to stalo a myslím si, že mi to ukázalo jednu stranu mince, kterou je možné otočit. Vždyť naučit se být skromný, je také důležité pro získání zkušeností, ale také odhodlání, že takhle už žít nechci. Nikdy víc!

A po celou dobu osobního bankrotu jsem se vzdělával a nepřestal jsem se zajímat o to, jak se dostat z bryndy a dát si pozor, abych se tam neocitnul znova. Však to sami znáte dobře. Když se projeví Vaše slabost, objeví se supi. Je skvělé, že i takové oblasti ukazují stejný motiv, ze kterého je možné uvidět druhou stranu mince.

Život je víc, než jen naplnění cizích snů

Mám svůj sen. To asi není nic divného. Vždyť každý máme nějaké sny. Myslím, že horší by bylo, kdybych žádný sen neměl. Naše sny se mění v průběhu stádií života. Jako děti máme velké sny a jako dospělí máme nějak velké sny také, a u vzniklých životních těžkých zkoušek chceme dosáhnout jejich překonání. Myslím si, že sny nejsou jen obrazy, kterým nemusíme věnovat nijak zvláštní pozornost. Pro mě sny znamenají mnohem víc.

Když se podíváme zpětně na náš život, kolikrát se nám splnil náš sen? Bylo to alespoň jednou nebo i vícekrát během dětství a dalších životních stádií?

Mě se splnily dětské sny, jako například mít kolo, kytaru a jiné věci. Tak proč by se měli přestat plnit naše sny i v další etapě našeho života? Vždyť naše sny jsou opakem vzpomínek. A někde mezi tím je přítomnost, kde se odděluje minulost a budoucnost.

Sny jsou bránou k dosažení konkrétního cíle. Cíle, který je vzdálen někdy daleko, ale může být pořád dosažitelný. Tam někde se začíná formovat způsob, jak postupovat a kudy jít, aby se takový cíl stal úspěšným završením našeho snažení. Někdy je škola života cennější, než získaný diplom z teorie. Pak je člověk schopný dosáhnout svého vlastního cíle. Dosahujte ho také bez nutnosti projít celý můj proces k přeměně. Vy nemusíte jen odevzdávat. Pokud chcete získat něco, co vám pomůže, dostává to novou hodnotu ve váš prospěch. Dosáhněte toho. E-book zdarma je výchozím bodem s ukazateli k vašemu cíli.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

3 druhy zdraví v harmonii baví

Facebook komentáře

Oslovil vás obsah? Napište svůj komentář.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..