fbpx

Oslava svátku práce

Oslava svátku práce

Jak skutečně vypadá oslava svátku práce? Asi nejde ani tak o práci, ale spíš o svátek, jako symbol volnosti a svobodného rozhodování. Někteří s oblibou říkají, že nechodí do práce, ale do zaměstnání. To je velké uvědomění. Ve skrytu řečeného je myšleno to, že nevydělávají (podle svých představ). To potom ztrácí význam se víc snažit.

Taková práce tvoří výdělek někomu jinému za výši smluvní mzdy, která nejde překonat u té které pozice. Jak vám zní, když se řekne: „Vzdělání – Pracující“? Na dokreslení to ještě přikrášlím další větou, pro kterou není důvod oslavovat práci. „Přece jsem nechodil do školy, abych tady dřel, jako … .“

To bodá u srdce

Aréna ztracených duší – chovný druh. Ustájený s vyměřeným přídělem do žlabu. Někdy je pouštěný na vzduch, aby si myslel, že je někdo. Umí jen pracovat a když šilhá po větších penězích, tak hledá zase jenom rozkazy k práci. Někdy, namísto lidí v autobusech, vidím naložený náklad drůbeže v klecích, převážený někam. Tak snad se zase vrátí šťastně po odpracované směně domů.

Vždyť takováto práce, jako matka pokroku a s ní armáda …, dnes už nehájí svojí čest. Zato cizí zájmy to povyšuje statně. Ty vaše ale nikoho nezajímají. Výsledek je potom snadno zřejmý. Na chudý lid přece musí být přísnost.

Už vám svítá, že umět vydělávat znamená něco jiného, než se odevzdávat pro cizí bohatnutí? Pak jistě tušíte, že není bezpečné dávat jiným dostatečný prostor k trvalé těžbě z vašeho úsilí.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..