fbpx

Víc práce nebo víc peněz

Už vás někdy napadla otázka, kdo má víc práce nebo víc peněz, když vy celý svůj život musíte pracovat, abyste trochu žili? Možná jednou za rok si dopřejete dovolenou v cizině. Ale pokaždé je to jenom další nový start od nuly.

Někteří vám řeknou, že pokud chcete víc peněz, musíte si najít ještě další práci. A spousta z vás jistě dá za pravdu a docela určitě k tomu dodáte, že práce šlechtí. Ale pak máte svátek, když si konečně můžete na chvíli odpočinout. Není smyslem práce se udřít a hloubit své vrásky za pár cinkavých penízků.

Tady jde ale o něco jiného. Je to hodnota práce, kterou vykonáváte. Zamyslete se, jakou to má hodnotu pro vás a pro toho, kdo vám práci dává. Opravdu chcete jenom dostávat práci a myslet si, jak jste cenní, zatímco jiným odevzdáte téměř vše, kvůli čemu chodíte do práce?

Možná, že vám stačí nechat si určovat, jak dlouho zůstanete v práci, kdy si smíte vzít dovolenou a kolik si smíte vůbec vydělat. A nebo chcete opravdu vědět, co znamená, to okřídlené: „Musíte pracovat daleko víc.“?

Ta práce, která znamená skutečnou odměnu za vynaložené úsilí, je na jiné úrovni. Chcete-li získat povědomí a tím i odvahu něco změnit ve svém životě, zamyslete se nad skutečností, co teď máte a kde je vaše místo. Je ale na vás samotných, kde skončíte, nebo kam jste schopni dojít. Váš život vlastní ten, kdo ho umí řídit. Dosáhněte skutečného držení svého života ve vlastních rukou.


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..