fbpx

Útěk od reality?

Někomu stačí léčit své problémy alkoholem, nebo jinými návykovými látkami. Pokud tím nalézá správnou odpověď, musí to být velice úspěšný člověk. Ale pokud ne, pak si musí položit zásadní otázku. Kde se ocitá po návratu do skutečného života?

Možná máte podobný pocit chvilkového opojení štěstím, ale potom se většinou dostaví prázdno. Žádná vzpomínka, co jste dělali, jak široký chodník vám byl ještě málo, jak jste se vůbec dostali domů, atd.

Když nemáte zachycenou ani jednu myšlenku, čím ozvláštníte skutečnost, která vás donutí zase utéct? Ano, zase utíkat, taková ta dětská hra: „Jsem v domečku a nikdo na mě nemůže.“ Vážně ne? Může se stát, že ani na tento útěk jednou nezbude místo, kde přečkat a ani peníze na další opakování. Potom i taková ztráta únikového pole může udělat ještě větší průšvih. K čemu je potom takový útěk od reality dobrý?

Návrat do reality

Nic se nezměnilo a všechno zůstalo tak, jak se od toho uteklo. Najednou vidíte vážnost problému, který nezmizel, ale možná stále roste. Kde hledat záchranu? Přece v realitě. I ve skutečném životě existují pohádkové bytosti. Například drak Dluh a jeho hlad. Ale udatný rytíř s flaškou, už skoro dopitou, ho asi nepřemůže, i když má zrovna nebezpečně vypadající postoj.

Ten skutečný boj je v tom, že problém si uvědomíme a začneme mu škodit na jeho síle. Vědomě a se stejnou radostí, jakou předvádí on nám. Cílem je přece vzít si zpět, co nám bere. Toho můžeme dosáhnout jedině s bystrou myslí a správnou výzbrojí. Dosáhněte na ní i vy.. Jaká bude vaše nová cesta ve spojení s krutou realitou?


Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište svůj komentář níže.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..