O kohoutkovi a slepičce

o kohoutkovi a slepičce

Pohádku o kohoutkovi a slepičce snad každý zná. A pokud z těch mladších o ní nikdy neslyšel, měl by si jí najít a přečíst. V každé pohádce, která byla vyprávěna tzv. krajánky, byla a je stále zakódována moudrost a poučení. A ani tato pohádka není výjimkou.

Už samotná představa děje má hodně co říci i dnes. Když se kohoutek dusí na sezobnuté jahodě s nohama vzhůru a slepička, která ho miluje, mu chce pomoci. Ale ta naráží na nejrůznější překážky, které jsou jí kladeny do zoufalého úsilí zachránit kohoutka. A tak běhá od čerta k ďáblu, aby kohoutka zachránila.

Přetvořeno do současnosti

To, že se kohoutek dusí, je podobný tomuto faktu. Jako každý zdravý tvor chce mít život plný radosti, dostatku a bez větších starostí. Jenomže se lidem děje něco, co uvízne v krku a ať se snaží jak chce, nejde to překonat, aby se zase volně nadechli. Může jít o půjčku, která se následně stala velkým soustem. Nebo něco na ten způsob, co lidi svazuje a zavazuje splnit nejprve zadané úkoly pro tuto vzniklou situaci.

Tou pomyslnou slepičkou se stává snaha splnit tyto úkoly, aby to, co v sobě lidi mají nejraději mohlo zase být volné a zdravé. Ale, jak to už bývá, těch nástrah a úkolů je tolik, že to spousta lidí vzdá a dusí se dál. Nakonec to přijmou, jako součást jejich života.

Nároky na splnění úkolů se zvyšují, ale jen pro toho, kdo není schopen vidět to pomyslné světýlko na konci tunelu. Když se ta slepička vzdá pomoci pro svého kohoutka, jak dopadne pohádka, má jí cenu vyprávět? Zůstanete a přizpůsobíte se místu, kam jste se dostali? Začnete si navzájem s ostatními v tunelu říkat, jaká je dnes ale tma?

Zachraňte kohoutka

O odvaze slepičky, která udělá pro milovaného kohoutka cokoliv, není pochyb. Jakou odvahu prokáží ti v tunelu, to záleží jen na nich. Ale věc se má tak, že když to nedokážou tím způsobem, jakým to dělají celý život, musí se zachránit jiným způsobem. Na co myslíte teď? Na nekalou činnost? Myslíte špatně. Slepička v pohádce nekradla!!!

Ani tak obyčejná věc, jako je pohádka neměla nikdy za úkol učit, nebo nabádat k nezákonnému jednání. I ta slepička věděla, že když bude podvádět, nebude schopná pomoci kohoutkovi. Ale určitě měla něco, co najdete v tomto článku. Dejte kohoutkovi šanci s e-bookem níže. Jak bezpečné je dávat jiným dostatečný prostor k těžbě z vašeho úsilí?


Někomu stačí najít si práci, zatímco jiný hledá způsoby, jak vydělávat. Ačkoliv se to zdá být stejné, není to totéž. Určete, co stačí vám.

←→

Navštivte BLOG, kde najdete další motivační články.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište něco zde.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..