Příděl nebo příjem

Příděl nebo příjem

Toužíte jen pečovat o svůj příděl nebo příjem budovat, jak velký chcete, třeba doma nebo kdekoliv jinde? Krutá realita posledních let nedává na vybranou. Chcete zůstat za plotem někoho a jen dostávat příděly práce i peněz a být vděční za to, že můžete nějak (pře)žít? Tady už přestává legrace, protože lze říct, že nejste členy firmy, ve které se snažíte si vydělávat, ale její nájemní sluhové. Změníme-li však písmeno i na a, najednou je z firmy farma. Jestlipak vnímáte, co tak asi většinou znamená, být ve farmě sluhou? Už to vidíte?

Je to úplně stejné, jako když chováte hospodářská zvířata. Jak se k nim lidé chovají a jak podobně to může vypadat také v podobě nějaké firmy a jejím zacházením s pracujícími lidmi? „Na, tady máš, to ti stačí“. – „Co byste nechtěli? Já myslím, že vám dávám dost“. A vrcholem všeho je chlubení se firmy, jakého je schopna dosáhnout vysokého obratu a zisku. Ono se dá vydržet hodně, ale nesmí to trvat donekonečna nebo se stupňovat až do neúnosnosti. Jste šťastní s titulem NZ?

Navíc, sotva vám přijde mzda na účet, hned se objeví tady složenka, tamhle pohledávky, k tomu se něco rozbije a nezbývá, než zatnout zuby a těšit se na nový výplatní termín. A děj se opakuje znova a znova. Najednou zjistíte, že jste uvízli na mrtvém bodě. Jako opakovaný start, ale žádný doběh do cíle. Jasně, můžete se zadlužit (ještě víc) a mít na chvíli zase v ruce nějakou finanční hotovost a pohotově rychlé peníze. Ale tu kocovinu vám pak okoření dluh a povinné splátky.

Jak z toho?

Na téhle hraně nad propastí máte jen dvě možnosti. Můžete skočit dolů a čekat, kde tvrdě dopadnete na dno, kde zůstanete pokořeni nebo, od kterého byste se mohli odrazit. Můžete se však dříve rozhodnout, že nikam skákat nebudete, ale najdete cestu, která vás odvede pryč od nebezpečí na pevnou půdu pod nohama s rozhledem po možnostech. Někam, kde můžete začít něco jinak, pro svůj nový začátek a růst.

Už vás systém přídělů unavuje a zmáhá? Zjistěte, jaký klíč může otevřít cestu k vašemu vlastnímu úspěchu. Více v e-booku níže. Jak bezpečné je dávat jiným dostatečný prostor k trvalé těžbě z vašeho úsilí?


Někomu stačí najít si práci, zatímco jiný hledá způsoby, jak vydělávat. Ačkoliv se to zdá být stejné, není to totéž. Určete, co stačí vám.

←→

Jak na vzdělání pro důstojnost a blahobyt

Navštivte BLOG, kde najdete další motivační články.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho na sociálních sítích se svými přáteli a napište něco zde.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..