Titul NZ

Titul NZ

Jste pyšní na svůj titul NZ? Snad každý, kdo vychodil školu, musel někam do práce. Vždyť peníze nerostou na stromě a nějak se uživit je nutkavá potřeba každého, kdo musí platit účty a výdaje. A když vám to jde dobře, můžete se stát dobře kvalifikovaným pracovníkem v oboru. Možná si vás firma váží za šikovnost a zkušenosti, které jste nasbírali během let praxe. Cítíte se být machrem i dobrým přínosem a nemáte konkurenci, ani důvod k obavám o další budoucnost.

Jenomže se mi kdysi stalo něco, co ve mě vyvolalo výstražný stav. Jako čerstvě vyučenému se mi stala taková příhoda. K nám do podniku přijeli zástupci jiného podniku a v rámci besídky vznikla pěkná přestávka ve výrobě. Byly tam nějaké výměny zkušeností a představování se. Všechno by bylo celkem v pořádku, kdybych neslyšel toto. „To je náš zaměstnanec.“ A k tomu takové ty vyjádření o pýše firmy a jejím vzkvétání.

Jako na dražbě

V tu chvíli jsem měl jméno až někde vzadu. Připadal jsem si, jako nějaký stroj s evidenčním číslem vytetovaným na viditelném místě. Prostě jenom určený na práci a výkon s finančním ohodnocením pro „samo-údržbu“, to stačí. Abych si mohl zahojit své starosti a možná se nedostal do větších problémů. Zároveň, abych byl vždy včas na místě a připraven splnit úkoly a mohl tak dostat další měsíční porci práce a příděl, „dávku“ na podporu zdraví a vysokého výkonu v práci.

Od té doby se z pohledu k zaměstnancům nic nezměnilo. Ale někteří zaměstnavatelé  v současnosti vystupňovali jednání k zaměstnancům tak, že skříňka na šatně, kde se vymění víc pracujících, má pro ně větší hodnotu. Buďte ve střehu, když se o vás začne mluvit jen jako o jejich zaměstnanci. Střežte si svou důstojnost i cenu vlastní osobnosti.

Přehodnocení

Pokud v sobě cítíte, že máte vyšší cíle, než být jenom pracující na cizím blahobytu a zisku, začněte tomu věnovat větší pozornost. Využijte každé chvilky, přemýšlejte a vymýšlejte, jak jste schopní využít svůj vnitřní potenciál pro blaho všech a jakou hodnotu to může přinést zpátky vám. Netvrdím, že je to jednoduché. A také netvrdím, že je to nemožné. Vezměte však na vědomí, že tenhle filtr dělí lidi na ty, kdo pracují pro ty, kdo objevili svůj potenciál a také díky vám vydělávají v tom pravém slova smyslu. Jak začít měnit svůj titul NZ pracujících na vlastní úspěch, najdete v obsahu e-booku níže. Jak bezpečné je dávat jiným dostatečný prostor k těžbě z vašeho úsilí?


Někomu stačí najít si práci, zatímco jiný hledá způsoby, jak vydělávat. Ačkoliv se to zdá být stejné, není to totéž. Určete, co stačí vám.

←→

Jak na vzdělání pro důstojnost a blahobyt

Navštivte BLOG, kde najdete další motivační články.

Líbil se vám článek? Napište něco a určete mu jeho kvalitu.

Facebook komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..