fbpx

O mně

„Vaším úkolem je pracovat pro společnost, která vás živí.“ Znělo mi v uších, když jsem šel do učení. Z nějakého důvodu mi to bylo nepříjemné a shazovalo to mojí osobnost. Berte to tak, že jsme doma dětmi, které rodiče a příbuzní většinou milují a najednou z cizích úst vypadne s jistotou pohrdavý tón. Nikdy mi to nedalo klid na duši a příležitostně se to včas připomnělo. Nejen tohle byl impuls k obratu v životě.

Jmenuji se Bohuslav Kubeš. Jsem stejně zranitelný bez výjimky, jako každý jiný. Ale jedna věc mě hodně zasáhla. A právě ten velký zásah spustil proces proměny.

Proto teď můžu o sobě říct, že:

  • Transformuji mysl
  • Zvedám hodnotu osobnosti
  • Odkrývám klíč k volnosti

Ale teď od začátku

Ve škole jsem byl průměrným žákem a vyučen jsem jako zámečník. Jak už to tak bývá, tímto oborem byl provázen celý můj život při potřebách hledat si novou práci. Ještě pořád jsem zaměstnancem. Jaká je však cena člověka pod 8. hodinovým tlakem a stresem, znáte možná sami dobře. A proto se ze mě stává ještě někdo jiný. I u mě proběhla transformace – adaptace.

Stručně popíšu svůj příběh. Prošel jsem si svým dnem. Dospělo to až do osobního bankrotu, protože jsem neměl ani na chleba. Dluhová spirála vznikla odevzdáním se do pohádky o snadných penězích bankovních institucí a nárokovostí, dnes už bývalé manželky.

Věř a víra tvá tě vyléčí

Boží záměr byl takový, že když jsem byl tak dobře „sjetej“ 🙂 do finanční propasti, viděl jsem z té hloubky aspoň kousek nebe. To není posměšek od Boha, ale ukázání směru. Z té hloubky se musím nějak dostat ven. Osobní bankrot byl hozený záchranný kruh. A když musíte oželet i třináctý plat a žít jen z minima, které je stanovené pravidly, i slza ukápla. Ale pomohlo mi to splatil dluh dřív o 1,5 roku, než stanovených 5 let.

Navzdory všemu ta insolvence (osobní bankrot) mi ukázala, že něco není v pořádku. Během toho procesu jsem se začal zajímat o finanční vzdělání. Došlo mi, že „vzdělání – PRACUJÍCÍ“ je nesmysl. Možná to ještě nechápete, ale pracovat můžete i za hrst rýže na den. Takový obrázek si připomínejte, až vám zase zdraží v obchodě jídlo, ale mzdu se budou snažit ořezat zase o kousek.

Nová volba

V té největší osobní krizi jsem se učil, dokonce i z toho, co vnímám, cítím, svírá mě. A hledal jsem způsob, jak se smět zvednout a už nepadat do pastí. Světe div se, uviděl jsem to, co jiným nahání strach. Příležitost k úspěchu. Už ho nechci jen odevzdávat do cizích rukou. Patří mi taky. A každému, kdo opravdu chce zažívat úspěch a neschová se před ním zase tam, kde mu určují, co odevzdá a co dostane.

Stav mysli je to, co nám brání nebo umožní učinit změny v průběhu života. Můžete tady cítit změnu a posunutí se na další stupeň s novými možnostmi. Takové možnosti jsem začal přijímat a dnes si dovoluji se dělit na dvě osoby. Jedna je ta, která ještě pracuje. Ta druhá je víceméně virtuální. Je to můj nový koníček a (zatím) vedlejší zdroj příjmu. Každodenní shon a stres už je pryč. Vím, o co se opřít a co je skutečně důležité i pro růst osobnosti i ten finanční.


Motto:

Nejsem silný proto, abych zvedal těžká břemena, ale abych
se dokázal zvednout v těžkých chvílích a odrazil se ode dna.


Už jste si v zaměstnání tolikrát řekli, že tohle dál nejde snášet? Poznejte, jak se vyprostit z obklíčení, nebo zahnání do kouta. Teprve tady stoupá vaše cena i síla to přemoct. Začněte nejprve v klídku a bezpečí svého soukromí bourat určované limity. 10 zaměření na váš nový re-start, to je e-book zdarma pro vaše úspěšné vykročení k lepším zítřkům.